גילוף בעץ, פיסול בעץ, גם אתם יכולים!

כל מה שתרצו ללמוד על גילוף בעץ

גילוף בעץ הוא תחום ייחודי. זו מלאכה מסורתית מרתקת, וכדי לשלוט בה ולהגיע להישגים תצטרכו ללמוד את הנושא בצורה מסודרת ולהתאמן.

אם יש בכם את המשיכה לעניין, הסבלנות, הטמפרמנט והרצון לרדת לפרטים ולהתאמן, תוכלו להגיע לתוצאות מופלאות.
בקורס הגילוף תעבדו תחת הדרכה צמודה של גלף מומחה, ותלמדו כיצד לגשת לעץ גושני, לגרוע ממנו חומר ולהגיע לצורה שתרצו.
ישנם אלמנטים שונים במלאכת הגילוף בעץ שתצטרכו ללמוד על מנת שתוכלו להתחיל לגלף: השליטה בכלים השונים, השחזת הכלים, העבודה עם העץ, וההיבט הפיסולי.

בקורס גילוף בעץ אנו מקדישים את מרבית הזמן לפרקטיקה עצמה: עבודה אינטנסיבית ורצופה עם כלי הגילוף והעץ על מנת שהעין, היד והגוף יעבדו באופן מתואם, שלא נכלה אנרגיה מיותרת ושנעבוד בצורה נכונה ובטוחה.
הכלים איתם אנו עובדים בקורס הגילוף הם מפסלות גילוף, מקבת (פטיש עץ מיוחד לגילוף) ואבני השחזה. ההיכרות עם המפסלות השונות והמקבת, ההבנה כיצד הכלי בנוי ועובד, המנח, האחיזה- כל אלו קריטיים על מנת שתוכלו להפיק ממפסלות הגילוף את המירב. הנושא הפיסולי הוא חשוב ביותר ועומד בבסיסה של המלאכה.

יד הדמיון

על מנת שתוכלו להתבונן בגוש עץ, לדמיין את הצורה ש"כלואה" בתוכו ולהבין מה לגרוע ומה להשאיר, תצטרכו לחדד את ההתבוננות ואת תפיסת תלת המימד שלכם.
אנו לומדים את המהלך של מעבר מדו-לתלת מימד דרך גילוף של תבליט ופיסלון תלת מימדי מלא.
השחזת הכלים היא אומנות בפני עצמה, ובקורס הגילוף אנו לומדים כיצד להשחיז את המפסלות על מנות שיהיו חדות במידה מספקת ויפלסו את דרכן בקלות דרך העץ.
תלמדו כיצד לעבוד עם אבני השחזה בדרגות שונות, באיזו זווית להחזיק את הכלי וכיצד לדייק את תנועת ההשחזה על מנת שהתהליך יהיה אפקטיבי וזריז ככל הניתן.
זו מלאכה טכנית מאד שעשויה להיראות סיזיפית במבט ראשון, אך בלעדיה לא תוכלו לגבש פרקטיקת גילוף אמיתית.
אם הכלי שלכם יהיה קהה, הוא פשוט לא יעשה את העבודה והתוצאה לא תהיה מספקת.

העץ כחומר גלם

נושא חשוב נוסף הוא כמובן העבודה עם העץ כחומר גלם.
אנו מגלפים ומפסלים בעצים שונים ולומדים על ההבדלים ביניהם, על התכונות השונות שכל עץ אוחז בתוכו, ועל השינויים הטכניים הנדרשים מאיתנו בזמן מלאכת הגילוף והפיסול על מנת להגיע לתוצאה האופטימלית.
דרגת הקושי של העץ, השמנוניות, כיווני הסיבים והקונסיסטנטיות שלו ישפיעו על אופי העבודה ועל התוצאה הסופית.
בסיומו של קורס הגילוף בעץ תוכלו להתחיל לגלף להנאתכם בסביבה הביתית. זו מלאכה מספקת ומתגמלת מאד, וככל שתעמיקו ותתאמנו כך התוצאות ילכו וישתפרו.

כתבה זו נכתבה בשיתוף עם – החצר – עיצוב ושימור.
https://www.the-yard.co.il/

© 2014 - כל הזכויות שמורות לטובי מטבחים ורהיטים